• House of Gucci

    ★★

  • Playground

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Nobody

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Fauve

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Wonder Wheel

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Mummy

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★