• The House That Jack Built

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • The Smile Man

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • 300

    ★★