Farhan_NRahman has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
Edit this entry  
20
Charter

Charter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
February

February

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Giants of the Deep Blue

Giants of the Deep Blue

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dream Work

Dream Work

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Still Life

Still Life

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leftovers

Leftovers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Cinema and My Father Too

The Death of Cinema and My Father Too

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sin

Sin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Gift

A Gift

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
New Order

New Order

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry