• House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • life, what is it anyway?

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Dear to Me

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Everything in the End

    ★★★

  • How to Fix Radios

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • U Up?

  • The Undoing

    ★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★½

  • for the devil who sleep on my bed

  • I Never Cry

    ★★★½