• Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★½

  • The Secrets We Keep

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Greenland

  • Unhinged

    ★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Ava

    ½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

  • Motreb

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★½

  • The Addams Family

    ½

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • The Angry Birds Movie 2

  • Red Shoes And The Seven Dwarfs

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Above Suspicion

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ½

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Lie 12

    ★★½

  • Us

    ★½

  • Badla

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★