Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chal Mera Putt 2

Chal Mera Putt 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Edit this entry  
17
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mubarakan

Mubarakan

2017
×
★½
Edit this entry