• Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★

  • 2220

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Happiest Season

    ★★

  • Not Me Here

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Little Big Women

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Unpregnant

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ½

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Em Nome de Deus

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • The Occupant

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • The Father

    ★★★

  • Horse Girl

    ½

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½