Fabio has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Last Conversations

Last Conversations

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Retrato de Classe

Retrato de Classe

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Innocents

Innocents

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
A Public Opinion

A Public Opinion

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Somniloquies

Somniloquies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solon

Solon

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Your Bones and Your Eyes

Your Bones and Your Eyes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Only Earth Is in the Moon

My Only Earth Is in the Moon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Let It Burn

Let It Burn

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Sunday

Sunday

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Brasil

Brasil

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crítico

Crítico

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Muito Romântico

Muito Romântico

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Os Sonâmbulos

Os Sonâmbulos

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Birds are Busy

The Birds are Busy

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Espera

Espera

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Travessia

Travessia

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Kbela

Kbela

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Landscape

Landscape

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
How Tasty Was My Little Cafaçu

How Tasty Was My Little Cafaçu

2015
×
★★
Edit this entry  
04
A Outra Margem

A Outra Margem

2015
×
★★
Edit this entry