Fabio has logged 245 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Japanese Boy

The Japanese Boy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guerra do Paraguay

Guerra do Paraguay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Your Bones and Your Eyes

Your Bones and Your Eyes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Beduino

Beduino

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kbela

Kbela

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sol Alegria

Sol Alegria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ava Yvy Verá - Terra do Povo do Raio

Ava Yvy Verá - Terra do Povo do Raio

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Os Sonâmbulos

Os Sonâmbulos

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Swinguerra

Swinguerra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Island

Island

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
In the Heart of the World

In the Heart of the World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pickpocket

Pickpocket

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Deadman

The Deadman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Martina's Playhouse

Martina's Playhouse

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Immer Zu

Immer Zu

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Glistening Thrills

Glistening Thrills

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
05
History

History

1970
×
★★★★
Edit this entry  
05
Transparency

Transparency

1969
×
★★★★
Edit this entry  
05
Reverberation

Reverberation

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Morning

Morning

1968
×
★★★½
Edit this entry  
04
Belair

Belair

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Circus

The Circus

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
Memory Exercises

Memory Exercises

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Traveling Shoes

Traveling Shoes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The North Wind's Gift

The North Wind's Gift

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Film About a Woman Who…

Film About a Woman Who…

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Clepsydra

Clepsydra

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elementary Phrases

Elementary Phrases

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Thatch of Night

The Thatch of Night

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Nightmare Series

Nightmare Series

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
He Was Born, He Suffered, He Died

He Was Born, He Suffered, He Died

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Compline

Compline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Visitation

The Visitation

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Variations

Variations

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
17 Reasons Why

17 Reasons Why

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pneuma

Pneuma

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Western Stars

Western Stars

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Valparaiso

Valparaiso

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry