f1eabag has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: The Road to Reputation

Taylor Swift: The Road to Reputation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker 2

Joker 2

×
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: iHeartRadio Music Festival

Taylor Swift: iHeartRadio Music Festival

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What the F* Is Going On?

What the F* Is Going On?

2019
×
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prime

Prime

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift: Speak Now

Taylor Swift: Speak Now

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry