Maxi has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hangman

Hangman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lifepod

Lifepod

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rising

Rising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booty Call

Booty Call

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Predators

Predators

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teenage Space Vampires

Teenage Space Vampires

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry