ezequielnajera has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sofía Niño de Rivera: Exposed

Sofía Niño de Rivera: Exposed

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Zoé Panoramas

Zoé Panoramas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
★★★★★
Read the review Edit this entry