• Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Clouds

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Swarm

    ★★½

  • Centigrade

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • All the Freckles in the World

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★