marisa has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captive State

Captive State

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry