• Loki

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Lumberjacked

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Good Omens: Lockdown

    ★★★★½

  • Suki

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Sherlock Holmes and the Adventures of the Furtive Festivity

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Dead End

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Indian Horse

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★★

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Alpha and Omega: The Big Fureeze

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Cautionary Tales

    ★★★★

  • Ballerina

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★