• Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

  • Greyhound

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Banker

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½