Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Abominable Snow Rabbit

The Abominable Snow Rabbit

1961
×
Edit this entry  
23
Stormy Waters

Stormy Waters

1941
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Graduation

The Graduation

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
MUBI Ident

MUBI Ident

2019
×
Edit this entry  
17
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Romance

Romance

1999
×
Edit this entry  
16
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crazy for It

Crazy for It

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pleasure Masturbation: New Wife Version

Pleasure Masturbation: New Wife Version

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dirty Like an Angel

Dirty Like an Angel

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cain & Abel

Cain & Abel

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Exhale

Exhale

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
La Punta

La Punta

2013
×
Edit this entry  
09
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★★
Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
04
Souvenir

Souvenir

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Time Without Pity

Time Without Pity

1957
×
★★★★
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

1945
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bob with Books

Bob with Books

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Utah Sequences

Utah Sequences

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mangrove Ring

Mangrove Ring

1971
×
★★½
Edit this entry  
26
Carnaby Street

Carnaby Street

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Coloured Photograph

Coloured Photograph

2009
×
Edit this entry  
25
Rue de l'Estrapade

Rue de l'Estrapade

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Edward and Caroline

Edward and Caroline

1951
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bitter Tea of General Yen

The Bitter Tea of General Yen

1933
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
08
Tokyo.Sora

Tokyo.Sora

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Les abysses

Les abysses

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sacrificed Youth

Sacrificed Youth

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Seisaku's Wife

Seisaku's Wife

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Hen in the Wind

A Hen in the Wind

1948
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Rodeo

Rodeo

1969
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Meat Joy

Meat Joy

1964
×
★★½
Edit this entry  
07
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
★★★
Edit this entry  
07
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
★★★½
Edit this entry  
07
Celluloid Memory

Celluloid Memory

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bloody Flash

Bloody Flash

1986
×
★★
Edit this entry  
07
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Hand Held Day

Hand Held Day

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Ballad of Cable Hogue

The Ballad of Cable Hogue

1970
×
★★★★
Edit this entry  
02
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
31
How I Was Systematically Destroyed by Idiots

How I Was Systematically Destroyed by Idiots

1983
×
★★★½
Edit this entry