• The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spirit Untamed

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • Rebecca

    ★★

  • A Father's Legacy

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Ju-On: Origins

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Basic Witch

    ★★

  • Scoob!

  • Call Center Blues

    ★★★★★

  • Waffle

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Apples

    ★★★★

  • Days

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Wendy

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Little Mermaid Live!

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★