EveryMovie2018 has logged 33 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snitch

Snitch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tommy

Tommy

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extinct

Extinct

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry