Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Brazen

Brazen

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The House

The House

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Save the Cinema

Save the Cinema

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry