Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Finch

Finch

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★
Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★½
Edit this entry  
24
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Edit this entry  
24
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★
Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry