• Power Rangers

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Mudbound

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Why Him?

  • Passengers

    ½

  • A Cure for Wellness

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Allied

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Inferno

  • The Accountant

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • A Silent Voice

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Amanda Knox

  • Lion

    ★★★

  • The Age of Shadows

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

  • Colossal

  • The Legend of Tarzan

  • Finding Dory

  • Alice Through the Looking Glass

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Australian Psycho

  • The Nice Guys

  • X-Men: Apocalypse

  • Florence Foster Jenkins

    ★★½

  • Mother's Day

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Gods of Egypt

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

  • Dirty Grandpa

  • Making a Murderer

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

    ★★

  • Eddie the Eagle

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • In the Heart of the Sea

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2