evemm has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
November

November

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Nest: Warriors' Dawn

Dragon Nest: Warriors' Dawn

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Braindead

Braindead

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Moomins and the Comet Chase

Moomins and the Comet Chase

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Play the Devil

Play the Devil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wailing

The Wailing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Void

The Void

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Atlantics

Atlantics

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Fangs

Fangs

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Metropolis

Metropolis

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sister

Sister

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eye

The Eye

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Padmaavat

Padmaavat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Inferno

Inferno

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
½
Read the review Edit this entry