• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Crime Scene

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Pajeú

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Mulan

    ★★