Sort by

Todd has logged 707 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Puppets and Dolls Attack!

When Puppets and Dolls Attack!

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Demonic Toys: Personal Demons

Demonic Toys: Personal Demons

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dangerous Worry Dolls

Dangerous Worry Dolls

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sideshow

Sideshow

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy

Killjoy

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Feral

Feral

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
8

8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Satan's Slave

Satan's Slave

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Children of the Dead

The Children of the Dead

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Hour

The Dark Hour

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pool

The Pool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aval

Aval

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry