Ethan has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry