• A Love Song

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★