EthanBrundeen has logged 47 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cool World

Cool World

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tarzan, the Ape Man

Tarzan, the Ape Man

1981
×
Read the review Edit this entry  
07
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry