• Am I Ok?

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Watcher

    ★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Silent Night

    ½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • After We Fell

    ★★

  • He's All That

    ★★½

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Bergman Island

    ★★★½