eternalsunshin3 has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
P2

P2

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Ruins

The Ruins

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clementine

Clementine

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry