eternalsunshin3 has logged 114 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tickled

Tickled

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goat

Goat

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mute

Mute

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Chumscrubber

The Chumscrubber

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry