• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Crime Scene

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • Hourglass

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Extravaganza

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Boy and the Ball

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • A Dog That Smokes Weed

  • Twins in Paradise

  • Rhubarb

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Murder!

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Devil's Mark

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Catscape

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★