Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Titan

The Titan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Family

Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Blessed

Blessed

2004
×
★★½
Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Operator

Operator

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry