• Hawkeye

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Kate

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Best Sellers

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Songbird

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Rogue

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Silencing

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Pets United

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Seberg

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • The Parts You Lose

    ★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Romance Is a Bonus Book

    ★★★★½

  • Time Freak

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★★★

  • Then Came You

    ★★★

  • Malevolent

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Patient Zero

    ★★★★½

  • My ID is Gangnam Beauty

    ★★½

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★★½