Erin 🍺 has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strays

Strays

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Things That Could Happen

Bad Things That Could Happen

2010
×
★★
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
100 Scariest Movie Moments

100 Scariest Movie Moments

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
Edit this entry  
05
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry