Erin 🍺 has logged 294 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Member of the Wedding

The Member of the Wedding

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marty

Marty

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★
Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Z

Z

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Wife

The Christmas Wife

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday Movies that made us

The Holiday Movies that made us

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Saving Grace

Saving Grace

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Canine Caddy

Canine Caddy

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Split

The Split

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harper

Harper

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
All About Bette

All About Bette

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bette and Joan: Blind Ambition

Bette and Joan: Blind Ambition

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry