erin has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry