emma has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Darling, How Could You!

Darling, How Could You!

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Separation

Separation

2021
×
Read the review Edit this entry