• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Scene Unseen

    ★★★½

  • History of Ha

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The United Way

    ★★★

  • Cuatro paredes

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Aria the Crepuscolo

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • Citadel

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Humongous!

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Beginning

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Camera Sick

    ★★★½

  • The Unseen River

    ★★★

  • Coming Out

  • 80,000 Years Old

    ★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • My influences

  • Shirobako: The Movie

    ★★½

  • The Shepherdess and the Seven Songs

    ★★★½

  • Days

    ★★★★★

  • Isabella

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Moving On

    ★★★½

  • Entire Days Together

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★½

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Egg

  • Joker

    ★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Science of Fictions

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • The Tree House

    ★★★★½

  • Echo

    ★★★★

  • Giraffe

    ★★★½

  • Krabi, 2562

    ★★½

  • Die Nacht

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★