enoelp has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lady Who Died in the Trailer

The Lady Who Died in the Trailer

2020
×
★★
Edit this entry  
28
O Amor Dentro da Câmera

O Amor Dentro da Câmera

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
A Luz Incidiu Sobre Nós Como A Pálida Noite

A Luz Incidiu Sobre Nós Como A Pálida Noite

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
10
O Caso Evandro

O Caso Evandro

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Carnaval

Carnaval

2021
×
½
Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry