Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
World Record

World Record

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Program

Program

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Warm Money

The Warm Money

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Edit this entry  
29
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
August Sky

August Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
29
A Garota das Telas

A Garota das Telas

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Acesso

Acesso

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Homem Onça

Homem Onça

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Animais na Pista

Animais na Pista

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Entre nós e o Mundo

Entre nós e o Mundo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Suspeita

A Suspeita

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Brazil is thee Haiti is (t)here

Brazil is thee Haiti is (t)here

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Quanto Pesa

Quanto Pesa

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shadow

Shadow

2018
×
★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
22
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Our Father

Our Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Unlearning to Sleep

Unlearning to Sleep

2021
×
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry