ennya has logged 39 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Lily of the Valley

Lily of the Valley

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Quarantine Tales

Quarantine Tales

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
22
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rage

Rage

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Departure

Departure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Asia

Asia

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inseparable Bros

Inseparable Bros

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Gift from God

A Gift from God

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
King of Atlantis

King of Atlantis

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Excuse Me Miss, Miss, Miss

Excuse Me Miss, Miss, Miss

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
California Dreaming

California Dreaming

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Golden Frames in the Closet

Golden Frames in the Closet

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Too Far Away

Too Far Away

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ximei

Ximei

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Stars by the Pound

Stars by the Pound

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
kOsOng

kOsOng

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Death of Cinema and My Father Too

The Death of Cinema and My Father Too

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Roof

On the Roof

2019
×
★★★★
Edit this entry