Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones

Bones

2001
×
Edit this entry  
23
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
Edit this entry  
13
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
05
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
G-Force

G-Force

2009
×
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
07
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry