• Master

    ★★★½

  • Boxing Day

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • star-crossed: the film

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Romeo & Juliet

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ailey

  • Passing

    ★★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • One for the Road

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Really Love

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Flashback

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

  • Black Is King

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Scoob!

    ½

  • Uncorked

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½