💀EmperorCupcake🧁 has logged 347 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Critters 4

Critters 4

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dancin' - It's On!

Dancin' - It's On!

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Earth Angel

Earth Angel

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ship of Monsters

The Ship of Monsters

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ward

The Ward

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Howling in the Woods

A Howling in the Woods

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spell

Spell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragonwyck

Dragonwyck

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Winners Tape All: The Henderson Brothers Story

Winners Tape All: The Henderson Brothers Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Faust and Mephistopheles

Faust and Mephistopheles

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Spiral

Spiral

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
San Franpsycho

San Franpsycho

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Savage

Savage

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amityville Scarecrow

Amityville Scarecrow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghoulies IV

Ghoulies IV

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Scorpion

The Black Scorpion

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Circus of Horrors

Circus of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Reptile

The Reptile

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House of the Seven Gables

The House of the Seven Gables

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deranged

Deranged

1974
×
Read the review Edit this entry  
02
So Sad About Gloria

So Sad About Gloria

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Safety (Second Edition)

Halloween Safety (Second Edition)

1985
×
Read the review Edit this entry