• Squid Game

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • Songbird

    ★★★★

  • Life in a Year

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • The F**k-It List

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★★

  • After

    ★★★★★

  • Little

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The After Party

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★