emmanuel has logged 43 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jerrod Carmichael: Love at the Store

Jerrod Carmichael: Love at the Store

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry