• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Closed for Storm

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Hamilton

  • I Know This Much Is True

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Possessor

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Greatest Events of World War II in Colour

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Catch-22

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Tread

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★