emkang has logged 50 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Of Ghastly Horror

Blood Of Ghastly Horror

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Days

Days

2020
×
Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
Read prior review Edit this entry  
30
Psycho a Go-Go

Psycho a Go-Go

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Legacy

The Legacy

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horror of the Blood Monsters

Horror of the Blood Monsters

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Of Dracula's Castle

Blood Of Dracula's Castle

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fakers

The Fakers

1970
×
★★★
Edit this entry  
26
Hell's Bloody Devils

Hell's Bloody Devils

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Five Bloody Graves

Five Bloody Graves

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Half Way to Hell

Half Way to Hell

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the City of Sylvia

In the City of Sylvia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Indian Tomb

The Indian Tomb

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tiger of Eschnapur

The Tiger of Eschnapur

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Read prior review Edit this entry  
18
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read prior review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
07
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Himiko

Himiko

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry