• Eighth Grade

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Tropic Thunder

    ★★★

  • Everest

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★

  • Short Term 12

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★